Články

 

 

Inspirace nejen na dovolenou

 

Chcete se na dovolené stravovat kvalitně a chutně z vlastních zdrojů, a přitom nevystát u sporáku onen příslovečný důlek? Máme pro Vás dobrou zprávu – spojením tří poctivých produktů z našeho e-shopu vytvoříte během chvilky skvělý oběd či večeři. Za pouhých 15 minut od postavení vody na oheň budete servírovat báječné teplé jídlo.

Při přípravě jídla na fotografii jsme použili tyto 3 výrobky: Fettuccine s medvědím česnekem (uvařit v osolené vodě), Houbovou čalamádu (prohřát v rendlíku), Tatínkovu vepřovku (prohřát na pánvi). Tak jednoduché to je.

Nechejte se inspirovat a vytvořte si s pomocí našich produktů pestrý (nejen) dovolenkový jídelníček. Přejeme Vám krásné léto!

 

Machačovy Škvarky v sádle Regionální potravinou roku 2021

 

Letošní soutěž o značku Regionální potravina je v plném proudu, hodnotící komise z jednotlivých krajů postupně zveřejňují své vítěze. Dne 17. června 2021 byly vybrány vítězné výrobky také za Moravskoslezský kraj.

Potěšilo nás, že jsou mezi nimi hned dva výrobky nám důvěrně známé – Škvarky v sádle od firmy Machač a Nudle polévkové s libečkem a petrželkou od našeho dodavatele Fajna pasta. Je to pro nás signál, že jdeme správnou cestou a název Poctivá potravina našemu e-shopu náleží plným právem.

 

Grilovací sezóna je tady!

 

Po dlouhé zimě a chladném a deštivém jaru tady máme nádherné léto, a s ním přichází čas zahradních sešlostí s grilováním. Všichni už se těšíme na šťavnaté steaky, grilované klobásy a dozlatova opečené špekáčky, to vše doplněno lahodnými omáčkami a zeleninovými delikatesami.

Náš e-shop je plný výjimečných produktů a tipů, které z Vašeho letního grilování udělají událost, na kterou se nezapomíná. 

Pokud je to pro Vás regionálně dostupné, doporučujeme Vám pořídit na grilování maso a uzeniny z Řeznictví a uzenářství Machač. Nabízí kvalitní čerstvé maso místního původu z vlastní porážky. Tradičními postupy vyrábí vynikající uzeniny s vysokým obsahem masa a bez jakýchkoliv náhražek – vyhlášený je Uzený bůček Speciál (Regionální potravina Moravskoslezského kraje 2019), každoročním letním evergreenem  jsou také jeho poctivé špekáčky. U Machače platí, že prakticky s jakýmkoliv jeho výrobkem nelze šlápnout vedle.

A čím doplnit grilované maso či zeleninu, a udělat tak z jídla jedinečný gurmánský zážitek? Stačí navštívit na našem webu sekci Zeleninové a houbové speciality a vybrat si. Je těžké z naší nabídky vyzdvihnout jen některé výrobky, protože všechny omáčky a zeleninové směsi jsou moc dobré. Určitě Vám však vřele doporučujeme vyzkoušet například tyto: Vomáčka nejen grilovací, Vomáčka cuketová, Chilliáda extra, Cuketové chutney s ananasem, nebo třeba Česnekové pesto.

Přejeme Vám krásné léto, plné zážitků, na které budete vždy s radostí vzpomínat!

 

Tatínkova vepřovka – jak na ni?

 

Tatínkova vepřovka od firmy Machač je praktická masová zavařenina. Obsahuje kvalitní vepřové maso, je zcela bez chemických přísad a šetrně sterilizovaná. Můžete ji dlouhodobě skladovat při pokojové teplotě a mít tak neustále po ruce vynikající základ pro rychlý oběd doma i na cestách.

A jak na ni? Tatínkova vepřovka otevírá doširoka dveře Vaší kulinářské fantazii – kousky masa lze připravovat na mnoho způsobů a využití je všestranné. Použijte ji všude tam, kde je požadováno vepřové maso s tou výhodou, že vepřovka je již tepelně zpracovaná a nevyžaduje tedy dlouhou přípravu.

Na dosah ruky tak máte například vepřovou pečeni, pokud vepřovku krátce podusíte a opečete na pánvi s cibulí, česnekem a kmínem – v této úpravě je vhodná se zelím nebo se špenátem, či jen tak se samotnými brambory či rýží.

Vepřovku můžete připravovat dušením s různou sezónní zeleninou, pokaždé tak vznikne jedinečné a originální jídlo k servírování s brambory, rýží, těstovinami, kroupami, pohankou či třeba kuskusem.

Vepřovka může posloužit jako základ pro rychlý vepřový guláš či na gulášovou polévku.

Najde uplatnění i ve studené kuchyni, ať už jen jednoduše s křenem, hořčicí a pečivem, tak i v zeleninových a těstovinových salátech.

Pusťte se do objevování kouzla Tatínkovy vepřovky. Přejeme Vám dobrou chuť a krásné zážitky!

 

Dárkové balíčky pro učitele

 

Blíží se konec školního roku a s ním přichází otázka, kterou si kladou všichni studenti či rodiče školou povinných dětí – jak poděkovat učitelům za celoroční vzdělávání a péči? Co jim udělá radost, co je potěší?

Připravili jsme pro Vás dárkové balíčky s exkluzívními výrobky z našeho sortimentu, které hezky vypadají a výborně chutnají, a které se skvěle hodí pro tuto slavnostní příležitost. Balíčky jsou opatřeny visačkou, na kterou je možné napsat obdarovanému krátký osobní vzkaz. Vybrat si u nás můžete z hotových balíčků v kategorii výrobků Dárkové balíčky.

Pokud se Vám v sortimentu našeho e-shopu zalíbí jiný výrobek, než jsou námi vytipované, kontaktujte nás a my Vám jej rádi zabalíme a opatříme příslušnou visačkou. Cena této služby je 25 Kč.

 

Regionální potravina

 

Značku Regionální potravina každoročně uděluje Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekt má za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců. Spotřebitelé mohou v současné době vybírat z celkem 411 oceněných produktů od 314 výrobců. Značka Regionální potravina oceňuje ty nejlepší výrobky z každého kraje.

Kvalita, místní suroviny, tradiční receptura a výborná chuť

Zelenomodré logo Regionální potravina na obalech výrobků spotřebiteli zaručí, že produkt i suroviny použité při jeho výrobě pochází z domácí produkce. Produkt musí být vyroben na území kraje, ve kterém bylo ocenění uděleno, a ze surovin dané oblasti.

Díky krátkým distribučním cestám od výrobce ke spotřebiteli jsou tyto produkty čerstvější, mají lepší chuť i vůni. Potraviny dovezené ze zahraničí musí strávit dlouhou dobu na cestách. To neprospívá jejich čerstvosti a chuti a doprava ze vzdálených míst navíc zatěžuje životní prostředí.

Výrobky oceněné značkou Regionální potravina splňují ty nejpřísnější evropské i národní požadavky na kvalitu potravin. Domácí producenti jsou oproti dovozcům více vystaveni tlaku na kvalitu jak ze strany spotřebitelů, kteří jsou s nimi v bližším kontaktu, tak ze strany kontrolních inspekcí.

Oceněné výrobky prokazují jedinečnost v porovnání s běžnou produkcí dostupnou na trhu, ať už se jedná o tradiční recepturu typickou pro daný kraj, originální výrobní postup nebo využití specifické regionální suroviny.

Podpora rozvoje regionů

Nákupem potravin označených logem Regionální potravina zákazník získává nejen záruku kvality a chuti, ale podpoří také svůj kraj. Prosperující zemědělci, producenti i prodejci zaručují udržení či dokonce rozšíření počtu pracovních míst v regionech.

 

Tatínkova edice – tip na kvalitní jedlý dárek

 

Firma Machač vyslala do světa speciální edici výrobků s přívlastkem „Tatínkova“. Tatínkova proto, protože se jedná o výrobky vyvinuté panem Tomášem Macháčem podle originálních receptů jeho tatínka – zakladatele firmy Machač.

Tato exkluzívní edice zahrnuje 3 výrobky – Tatínkovu paštiku, Tatínkovu vepřovku a Tatínkovu klobásu. Všechny výrobky jsou připraveny z kvalitních vstupních surovin, citlivě chuťově vyvážené, zcela prosty chemických přísad. Díky šetrnému finálnímu zpracování sterilizací při vysoké teplotě a volbě praktických skleněných obalů je možné tyto výrobky pohodlně dlouhodobě skladovat při pokojové teplotě.

Tatínkova edice se tak stává dobrou volbou na kvalitní jedlý dárek pro Vaše blízké, či obchodní partnery. Tuto myšlenku jsme podpořili výrobou tvarově zajímavé a decentní dárkové krabice pro důstojné zabalení těchto tří výjimečných výrobků.

Potěšte sebe i své milované efektním a chutným dárkem!

 

Poctivá potravina

 

POCTIVÁ POTRAVINA je zhmotněním myšlenky pana Tomáše Macháče z firmy Machač, který si přál vytvořit přívětivé místo pro všechny, které zajímá kvalita a původ potravin, chtějí se stravovat zdravě a chutně, a přitom podporovat regionální výrobce z celé naší krásné vlasti.

Vznikl tak e-shop zaměřený na vyhledávání a prodej výjimečných potravinářských produktů s vysokou trvanlivostí, vyráběných tradičními postupy z čistých a kvalitních surovin a bez použití chemických přísad.

Naši dodavatelé jsou přímými výrobci těchto potravin, sdílejí podobnou filozofii jako my, a mnozí z nich jsou držiteli různých ocenění, která sama o sobě jsou potvrzením vysoké kvality a originality jejich produktů. Své výrobky vyvíjejí a vyrábějí s radostí a nadšením, a z vlastní zkušenosti víme, že to je ta přidaná hodnota, kterou zákazník pozná a ocení – tak se obyčejné jídlo mění ve výjimečné…

 

8 položek celkem