Tradiční zabíjačka

 

Maso je od nepaměti důležitou součástí lidského jídelníčku. Tradice zabíjaček sahá hluboko do minulosti, do neolitu, kdy se hlavním zdrojem obživy, namísto dosavadního lovu a sběru, stalo zemědělství. Lidé začali zvířata domestikovat a hledat způsoby, jak jejich maso zpracovávat a uchovávat.

První úředně ověřené listiny o konání zabíjaček na našem území pochází z 10. století. Cech řeznický vznikl až v roce 1359, od samého začátku byl ve velké všeobecné vážnosti a mezi ostatními cechy byl řazen na první místo. Je tomu tak díky hrdinskému činu řezníků, kdy v roce 1310 svým statečným zásahem umožnili Janu Lucemburskému a Elišce Přemyslovně vstup do Prahy, obsazené vojsky Jindřicha Korutanského. Řezníci tehdy rozsekali svými sekerami městskou bránu a vděčný král Jan jim za to udělil právo používat ve svém znaku českého lva.

Domácí zabíjačka pod vedením zkušeného řezníka byla v minulosti pravidlem téměř v každém domě. Původní účel zabíjačky – prostý zisk masa pro výživu domácnosti – se postupem času rozšířil až na událost folklórní a společenskou.

Tradičně se vepř poráží v předvánočním období nebo v době masopustu, protože masné výrobky v chladném období nepodléhají zkáze a lze je snáze uchovat. Získané maso a ostatní suroviny se zpracovávají na osvědčené a oblíbené produkty – maso se udí, vaří, konzervuje, vyrábějí se jelita, jitrnice, tlačenka, sádlo, škvarky, klobásy, paštiky.

Ctíme tuto tradici a v našem e-shopu v sekci Machačovy masové speciality proto nabízíme také skvělé trvanlivé výrobky řady Valašská zabíjačka (Tlačenka, Jelitový prejt, Jitrnicový prejt, Škvarky v sádle, Škvarková pomazánka, Dárková sada Valašská zabíjačka), spolu s výrobky z Tatínkovy edice (Tatínkova paštika, Tatínkova klobása, Tatínkova vepřovka, Dárková sada Tatínkova edice). Navštivte nás a potěšte sebe a své blízké!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení