Via Delicia

 

Bezchlebovu rodinnou konzervárnu najdete v Zábřehu. Jedná se o malou manufakturu, kterou tvoří 10 zaměstnanců. Založil ji Olin Bezchleba v roce 2011 po 18 letech působení v gastronomii a potravinářském průmyslu.

K založení vlastní značky Via Delicia ho přivedla inspirace francouzskými lokálními trhy, které poznal během svého působení ve Francii, a především nález staré knihy o zavařování z roku 1925. Její majitelka, zřejmě hospodyně ze statku, si do ní pečlivě zapisovala své poznatky a recepty.

Bohatost čerstvých surovin od pozdního jara do podzimu a zároveň omezené možnosti uchování potravin ji vedly k využívání tehdy moderní konzervace sterilování v zavařovacích sklenicích. Zásoby pak vydržely celou zimu až do jara. Zpracovávalo se vše ze zahrady, dvorku, rybníku i lesa.

Některé recepty jsme ponechali v původní podobě, jiné jsme mírně upravili a na dalších ještě pracujeme a dolaďujeme je.

Naše produkty vyrábíme z velké části ručně, ale mlýnek na maso s klikou nebo ruční struhadlo zeleniny už opravdu nějakou dobu nepoužíváme.

Naším cílem je pokračovat ve výrobě kvalitních delikates, které budou pocházet z poctivých surovin. Na složení výrobků si velmi zakládáme. Nenajdete v nich žádné konzervanty. No řekněte, když to šlo bez nich dříve, tak proč by to nešlo i dnes? Džemy obsahují pouze přírodní citrusový pektin.

Aby byly výrobky co nejvíce autentické, rozhodli jsme se pro tradiční patentní sklenice značky Weck. Některé tvary této značky se skutečně používaly už koncem 19. století.

 

LISKY V JEMNEM OCTOVEM NALEVU
Lišky v jemném octovém nálevu
153 Kč

Žlutý poklad našich lesů v jemném octovém láku s vybranou směsí koření. Skvělé na jednohubkách, chlebíčcích, studených mísách, do kulajdy a smetanových omáček. Obsah:...

Momentálně nedostupné 
Kód: VIA002
SMRKOVE VYHONKY
Smrkové výhonky – zavařenina
107 Kč

Neobvyklý džem ze smrkových výhonků příjemně pryskyřičné vůně a chuti. Skvělý ke grilovaným masům, nebo i do jogurtu. Poctivá chuť bez chemických přísad. Obsah: 175 g

Vyprodáno 
Kód: VIA001
ZELENINADA
Zelenináda – přírodně prokvášená s jablečným octem
113 Kč

Lahůdková směs mléčně kvašené zeleniny, vylepšená kořeněným lákem z jablečného octa. Vysoký obsah vitamínů a probiotik. Výběr zeleniny je podřízen možnostem klimatu podhůří...

Skladem  (>5 ks)
Detail
Kód: VIA003
3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem