Kód: VIA003 | Značka: Via Delicia

Zelenináda – přírodně prokvášená s jablečným octem

113 Kč
Vyprodáno

Lahůdková směs mléčně kvašené zeleniny, vylepšená kořeněným lákem z jablečného octa. Vysoký obsah vitamínů a probiotik. Výběr zeleniny je podřízen možnostem klimatu podhůří Jeseníků.

Obsah: 250 g, pevný podíl po odkapání 190 g

Kategorie: Sortiment
Položka byla vyprodána…

Zpracovaná zelenina, mléčně kvašená (kysaná) zelenina, sterilovaná

Trvanlivý výrobek.

Složení: Směs přírodně kvašené zeleniny 72 % (zelí, celer, mrkev, cibule, pastinák, máslová dýně, černá ředkev, růžičková kapusta, křen, jedlá sůl), voda, jablečný ocet 4,6 %, cukr, koření hořčice.

Výživové údaje na 100 g výrobku: Energetická hodnota: 82 kJ/25 kcal; Tuky: <0.05 g, z toho nasycené mastné kyseliny <0,01 g; Sacharidy: 3,4 g, z toho cukry 2,5 g; Bílkoviny: 1,1 g; Sůl: 1,8 g

Obsah: 250 g, pevný podíl po odkapání 190 g

Výrobce: Rodinná konzervárna Via Delicia, Designfoods s.r.o., Leštinská 2443/30, 789 01 Zábřeh

Zobrazit další produkty této značky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Bezchlebovu rodinnou konzervárnu najdete v Zábřehu. Jedná se o malou manufakturu, kterou tvoří 10 zaměstnanců. Založil ji Olin Bezchleba v roce 2011 po 18 letech působení v gastronomii a potravinářském průmyslu.

K založení vlastní značky Via Delicia ho přivedla inspirace francouzskými lokálními trhy, které poznal během svého působení ve Francii, a především nález staré knihy o zavařování z roku 1925. Její majitelka, zřejmě hospodyně ze statku, si do ní pečlivě zapisovala své poznatky a recepty.

Bohatost čerstvých surovin od pozdního jara do podzimu a zároveň omezené možnosti uchování potravin ji vedly k využívání tehdy moderní konzervace sterilování v zavařovacích sklenicích. Zásoby pak vydržely celou zimu až do jara. Zpracovávalo se vše ze zahrady, dvorku, rybníku i lesa.

Některé recepty jsme ponechali v původní podobě, jiné jsme mírně upravili a na dalších ještě pracujeme a dolaďujeme je.

Naše produkty vyrábíme z velké části ručně, ale mlýnek na maso s klikou nebo ruční struhadlo zeleniny už opravdu nějakou dobu nepoužíváme.

Naším cílem je pokračovat ve výrobě kvalitních delikates, které budou pocházet z poctivých surovin. Na složení výrobků si velmi zakládáme. Nenajdete v nich žádné konzervanty. No řekněte, když to šlo bez nich dříve, tak proč by to nešlo i dnes? Džemy obsahují pouze přírodní citrusový pektin.

Aby byly výrobky co nejvíce autentické, rozhodli jsme se pro tradiční patentní sklenice značky Weck. Některé tvary této značky se skutečně používaly už koncem 19. století.