Vážení zákazníci, z důvodu navýšení objednávek v tomto období se může doba jejich expedice prodloužit o 2-3 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.
Výprodej
Kód: VEV007 | Značka: Statek U Veverků

*Zelenina sušená

72 Kč
Skladem (>5 ks)

Šetrně sušená zeleninová směs. Mrkev, cibule, petržel, celer, česnek, česnekový stvol, naťová zelenina. Blíží se datum expirace, kupte za zvýhodněnou cenu.

Obsah: 90 g

Můžeme doručit do:
9.12.2022
Kategorie: Neplýtváme

Opavské Slezsko – regionální produkt

Trvanlivý výrobek. Datum expirace za 1–6 měsíců. Zvýhodněná cena.

Složení: Sušená zelenina 100 % - mrkev, cibule, petržel, celer, sušená nať libečku a petržele, sušený česnekový stvol, pastinák, pórek, sušený česnek. Obsahuje alergen.

Obsah: 90 g

Výrobce: Statek U Veverků, Ing. Karel Veverka, Polní 396, 747 19 Bohuslavice

Zobrazit další produkty této značky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

„Rodina s dlouhou zemědělskou tradicí, využívající k hospodaření moderní technologie a dodržující zásady a postupy blízké přírodě, snažící se předat potomkům půdu a krajinu v lepším stavu, než je převzala od svých otců.“

Veverkové žijí v Bohuslavicích již více jak 300 let a po celou dobu této historie se naši předkové živili prací na půdě. Prvním příslušníkem rodu, který se do Bohuslavic přiženil z Dolního Benešova, byl Pavel Veverka. Ten se 2. února 1714 oženil v místním kostele Svaté Trojice s Marií, dcerou Jana Kořenka. Pak následovalo dalších 6 generací zemědělců až do roku 1885. V tomto roce se před Vánoci narodil Jan Veverka, křtěný, protože to bylo v Prusku, jako Johann Wewerka, familiérně jej nazývali Hanys. Byl to dobrý hospodář, který zaváděl nové postupy hospodaření, pěstoval i kmín a zasloužil se o rozvoj gruntu a navýšení výměry půdy. Měl těžký život, narodil se v Prusku, účastnil se 1. světové války jako pruský voják a byl raněn u francouzského Verdunu. Zažil přičlenění Hlučínska k Československé republice v roce 1920, byl občanem 1. Republiky, prožil utrpení 2. světové války. Po válce byl do roku 1948 starostou obce a za socialismu, po založení JZD přišel o všechen movitý majetek a hospodářská zvířata. Z devíti dětí Ludvík, Josef, Františka a Anna pracovali v zemědělství.

Karel, syn Josefa Veverky, je 9. generace Veverků, která v Bohuslavicích hospodaří na půdě a mění tvář krajiny podle obrazu svého. V současné době obhospodařujeme cca 105 ha převážně vlastní půdy, na které pěstujeme obiloviny, řepku, mák, len, kmín, jetel na osivo a česnek.

V roce 2014 bylo zakoupeno několik objektů bývalého JZD Bohuslavice, tyto byly rekonstruovány a nyní slouží jako rodinný statek. Tímto byla založena nová tradice rozvoje této rodinné farmy.